Międzynarodowe Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności

Międzynarodowe Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności  zostało powołane przez w 2018 roku przez Senat Uniwersytetu Papieskiego, na podstawie porozumienia o współpracy naukowej zawartego pomiędzy Uniwersytetem a Komisją Krajową NSZZ "Solidarność"

podpisanie_porozumienia.jpg

Celem wzajemnej współpracy jest podjęcie działań zmierzających do lepszego zrozumienia fenomenu solidarności, a także tworzenie duchowo-intelektualnego zaplecza dla zgłębiania i wzmacniania idei solidarności w aspekcie antropologiczno-moralnym oraz inicjatyw podejmowanych przez KK NSZZ „Solidarność”, w oparciu o katolicką naukę społeczną oraz etykę chrześcijańską.

Po więcej informacji na temat historii MCBFS, jego misji i działaniach, w tym o realizowanych projektach zapraszamy na stronę Międzynarodowego Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności

mcbfs_logo_poziom_pl_cmyk.jpg

Dołącz do nas!

Jeżeli bliska jest Ci idea solidarności, chciałbyś włączyć się w działania Centrum, jako wolontariusz, lub poszukujesz miejsca, w którym mógłbyś odbyć swoje praktyki studenckie, skontaktuj się z nami!