Zakończyliśmy Solidarity Summer School!

02.08.2023 Ogólne

Z wielką radością i pewnym smutkiem zakończyliśmy drugą edycję Solidarity Summer School! Dzięki studentom z trzech kontynentów,  Szkoła Letnia okazała się niesamowitym wydarzeniem międzynarodowym, którego gospodarzem był Wydział Filozoficzny Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie wraz Międzynarodowym Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności

Ponad 100 uczestników brało udział w wykładach prowadzonych przez światowej sławy profesorów z zagranicy oraz ekspertów z Polski. Jesteśmy wdzięczni prof. Joachimowi Wiemeyerowi, prof. Krzysztofowi Brzechczynowi, prof. Rocco Buttiglione, prof. Stefano Zamagni oraz ks. prof. dr hab. Władysławowi Zuziakowi za podzielenie się swoją wiedzą dotyczącą zjawiska solidarności w kontekście historycznym, społecznym i ekonomicznym.

Podczas naszych warsztatów, które poprowadził ks. dr hab. Miłosz Hołda, dr Katarina Komenska, dr Hernan Guerrero Troncoso i dr Paulina Bednarz-Łuczewska, mieliśmy okazję rozwinąć idee z wykładów i przedyskutować je. W tych dyskusjach widzieliśmy, jak solidarność rozwija się w czasie rzeczywistym, w naszej własnej społeczności. Wysłuchanie perspektyw z całego świata dodało wymiaru naszemu rozumieniu solidarności i nadało głębi naszym rozmowom.

Bez wątpienia studenci i wykładowcy Solidarity Summer School będą wspominać to lato,  jako prawdziwą intelektualną przygodę, która zgromadziła tak wielu ludzi w poszukiwaniu zrozumienia i mądrości.

belka_kolor_pl.pngProjekt „Umiędzynarodowienie polskiego doświadczenia Solidarności”(BPI/SPI/2021/1/00069) jest finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach Programu SPINAKER i  współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, projekt pozakonkursowy pt. „Wsparcie zdolności instytucjonalnej polskich uczelni poprzez tworzenie i realizację międzynarodowych programów studiów” (Działanie: 3.3 Umiędzynarodowienie polskiego szkolnictwa wyższego), określony we wniosku o dofinansowanie projektu nr POWR.03.03.00-00-PN16/18.